Субота, 24.02.2024, 04:50
ФК "Закарпаття"
 

200

FANAT


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
)


ФК "Закарпаття"
Зміст:

1 Історія

2 Герб

3 Керівництво

4 Прес-служба
Зародження


На весні 1919 року в Ужгороді було створено перше Ужгородське робоче товариство, яке упродовж двох десятиліть (1921-1941 роки) посідало вагоме місце у спортивному житті Закарпаття. Товариство далеко не раз виборювало звання регіонального чемпіона, а в 1933 році стало чемпіоном Словаччини серед угорських команд. Саме команда робочого товариства була першовідкривачем футбольних успіхів. Після нього подібним можуть похизуватися хіба що команди «Спартак» (створений у 1929 році в Паланці) і команда БРСТ (Берегівське робоче спортивне товариство — створено у 1930 році). Окрім них футбольні клуби були сформовані в Ужгороді, Перечині, Великому Березному, Мукачеві, Берегові, Хусті, Сваляві. Ось тільки у федерацію футболу їх не прийняли, оскільки ті виступали неппостійно, не були зареєстровані, не мали постійного списку гравців, а також не завжди їздили на поєдинки через відсутність стабільного фінансування. Через ці проблеми, до слова, вони прагнули створити власний чемпіонат робочих команд, щоправда, відомостей в регіональних архівах про цю першість немає.


Перші роки існування


У прем’єрний рік свого існування «УРТ» завоювало звання чемпіона Закарпаття серед угорських команд, вже в 1922 році, окрім основного складу, колектив мав дубль, декілька юнацьких і дитячих команд.

За більш ніж двадцятирічний період свого існування команда виграла чимало трофеїв. До найвагоміших відносяться:• Три титули чемпіона Закарпаття серед місцевих угорських команд (1921, 1932 і 1933 роки)

• У 1932 році вихід у фінал чемпіонату Словаччини

• Досягнення в 1933 році звання кращої команди Словаччини і Угорщини


У 1933 році відбувся фінал за звання абсолютного чемпіона Словаччини і вперше до нього потрапили дві ужгородські команди — СК «Русь» і «УРТ». Переможця закарпатської дуелі вирішував третій поєдинок (за сумою двох зустрічей - 3:2 і 0:1), який завершився перемогою СК «Русь» - 3:2. Срібна призерка, команда «УРТ» існувала і далі, але великими успіхами похизуватися вже не могла.Відродження команди


В «Ужгородського робочого товариства» естафету перейняв СК «Русь». Цей спортивний клуб був заснований 15 серпня 1925 року в закарпатському регіональному центрі. Першим президентом було вибрано Іллю Гаджегу, заступник — Едмунд Бачинський, секретар і керівник футбольної секції -—Августин Лавришин. Кольорами клубу стали зелений і червоний, емблема: зліва — синьо-жовті смуги (офіційний герб регіону), зправа — червоний ведмідь.

Розпочинати доводилося, як кажуть, з нічого: не було ні гравців, ні фінансів, ні футбольного поля, ні форми. Тільки завдячуючи ініціативам президента СК «Русь» у команду перейшло багато талановитих футболістів — Андрій Бачо, Йосип Кріж, Степан Комар, Йосип Хома, Гедеон Пастор, Василь Беллас, Карл Папп, Андрій Мазко, Тітус Іванчо та інші; долучилися студенти університету Іван Бачинський, Адальберт Гелетка, Андрій Рудловчак; була створена і команда дублерів, в яку входили учні місцевої чоловічої семінарії і гімназії. З часом до них приєдналися й інші виконавці.Новий чемпіонат


У 1934 році вся система загальнодержавного розіграшу чемпіонату Чехословацької Республіки була реорганізована. Із кращих футбольних команд створювалися так звані «дивізії»: средньочеська, дивізія чеської провінції, моравсько-селезська, словацко-підкарпатська, дивізія німецького союзу. Система розіграшу проводилася за національним принципом. Скажімо, словацька дивізія була розділена на дві групи — Західну (команди західної і центральної Словаччини) і Східну (команди східної Словаччини та Закарпаття). На підставі попередніх спортивних результатів в Східну дивізію (словацко-підкарпатську) були включені дві сильні слов'янські команди (СК «Русь» і «ЧССК» з Ужгорода) та дві угорські футбольні дружини, які в своєму національному чемпіонаті зайняли перші позиції — «МШЕ» (Мукачево) й «БФТЦ» (Берегово).

Після вдалого виступу в східній групі розіграшу східнонословацко-підкарпатської дивізії 1935 - 1936 року СК «Русь» посів перше місце в своїй групі та отримав право приймати участь в майбутніх фінальних іграх Словаччини. За звання чемпіона країни 1936 року ужгородці протистояли команді «ФТЦ» (Філяково). Перший матч завершився з рахунком 1:1, а в у поєдинку-відповіді ужгородці перемогли 2:1 і вдруге завоювали звання чемпіона Словаччини, а разом з цим і право виступати в Чехословацькій державній лізі. Саме у 1936 році футболісти СК «Русь» стали відомими на всю футбольну Чехословаччину як «команда вчителів, що літає»: СК «Русь» — один з перших клубів на планеті, що розпочав регулярно літати на виїзні матчі!Реорганізація


На весні 1940 року в Хусті було створено Закарпатське відділення угорського футбольного союзу, яке доклало чимало зусиль для збереження старих і створення нових національних команд. З метою виховання майбутніх суддівських кадрів 1940 року у Виноградові та Хусті були проведені семінари, які завершувалися іспитами. Загалом підготовлено 20 фахівців, які з часом проводили матчі не лише на Закарпатті, а й Угорщині. У 1938—1942 роках у краї було створено два спортивні центри: західний (в Ужгороді) і східний (в Хусті). До 1943 року вони діяли незалежно один від одного і лише в 1943—1944 роках футбольним центром Закарпаття знову став Ужгород. Тодішньою угорською владою проводилася «робота» з ліквідації ще існуючих українських клубів СК «Русь» (Ужгород), СК «Русь» (Хуст) і «Бескид» (Севлюш): різними методами гальмувалося створення нових спортивних співтовариств. Незважаючи на це ужгородська «Русь» все-таки змогла зіграти провідну роль в іншій лізі угорського чемпіонату.


Радянські часи


У жовтні 1945 року, на першу річницю звільнення Закарпаття від фашистських загарбників, в Ужгород була запрошена одна з кращих команд східної України — «Стахановець» (Сталіно), для проведення трьох товариських зустрічей: в нашому обласному центрі, Мукачеві та Берегові. Перший футбольний матч між командами «Стахановець» і «Спартак» було зіграно в Ужгороді 28 жовтня. Незважаючи на те, що дончани перемогли господарів з рахунком 3:0, це був дебют першої нової команди Закарпаття в радянські часи. У серпні—вересні 1946 року відбувся турнір за право участі в чемпіонаті СРСР серед команд майстрів. Ужгородці розпочали виступати в другій всесоюзній лізі майстрів. За зовсім короткий термін футбол отримав величезну популярність (тільки з червня 1945-го до червня 1946-го) кількість футболістів збільшилася з 750 до 3315 чоловік. У 1946 році в області було зареєстровано більш ніж півсотні команд, створена секція футбольних арбітрів. Так команда проіснувала до 1971 року, поки першість не реорганізували.


1971 рік — наш час


Після реорганізації розіграшу першості в 1971 році змінила назва і закарпатської команди — відтоді вона стала «Говерлою» (виступала в другій лізі української зони). У 1982 році команда була знову перейменована, цього разу на ОСК «Закарпаття». Найвищими досягненнями «Закарпаття» були четверте і п'яте місця в 6-й зоні у 1984-1985 роках відповідно.
Після розпаду СРСР і створення в Україні окремого чемпіонату у вищій лізі клуб виступав чотири рази: у сезоні 2001-2002, 2004-2005 - 2005-2006 і 2007-2008. У сезоні 2008-2009 «Закарпаття» зайняло перше місце в першій лізі і знову виступає в найпрестижнішому українському дивізіоні — прем'єр лізі.

Герб ФК "Закарпаття" Ужгород (з 2007 року)


Президент - Євген Дорошенко

Віце-президент - Олег Мукомел

Генеральний директор - Іван Шіц

Начальник команди - Сергій Рущак


Прес-служба ФК «Закарпаття» налагоджує тісну співпрацю з регіональними та всеукраїнськими ЗМІ: просимо сприяти висвітленню спортивного життя команди на футбольних полях та поза межами стадіону.


Акредитація на домашні поєдинки проводиться завчасно. Виїзди журналістів на тренування команди, інтерв’ю з футболістами — тільки після погодження з прес-службою ФК «Закарпаття».


Про всі деталі співпраці ФК «Закарпаття» з мас-медіа дізнайтеся за тел.: 8 (093) 957 97 61 (керівник прес-служби Ростислав БУНЯК).

Кнопка нашого сайту:

Code
<a href="http://fc-zakarpattya.at.ua/"><img src="http://fc-zakarpattya.at.ua/banner.gif" title="Неофіційний сайт ФК Закарпаття" width="88" height="31" border="0" /></a>

"Закарпаття"-"Прикарпаття"
4:2
[Деталніше про цей матч]


Фенікс-Іллічовець-Закарпаття

[Анонс цього матчу]

«  Лютий 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829


Використання інформації тільки за умови прямого гіперпосилання на джерело не закритого для індексації пошуковими системами!
ФК "Говерла-Закарпаття" Ужгород. ФК "Говерла-Закарпатье" Ужгород
Copyright MyCorp © 2024Конструктор сайтів - uCoz