П`ятниця, 29.03.2024, 09:34
ФК "Закарпаття"
 

200

FANAT


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
)






Головна » 2011 » Лютий » 9 » Україна - Румунія 2:2 (4:2 пенальті)
21:03
Україна - Румунія 2:2 (4:2 пенальті)
Кіпр. Паралімні. Стадіон «мунисипаль» 
Турнір національних збірних на Кіпрі. Півфінал
Головний арбітр: Стеліос Тріфонос (Кіпр)

Україна - Румунія 2:2 (4:2 - по пен.)

Голи: Ракицький 24, Мілевський 32 - Алекса 33, 44

Серія пенальті: Ярмоленко (1:0), ЗІКу (воротар), Тимощук (2:0), Папп (воротар), Кравець (3:0), Ганя (3:1), Гусєв (воротар), Рац (3: 2), Ротань (4:2)

Збірна Україна: П'ятов (Шовковський 90 +3), Чигринський, Ракицький, Федорів, Гусєв, Степаненко (Ротань 63), Тимощук, Коноплянка (Ярмоленко 62), Алієв (Кравець 70), Мілевський, Девіч (Морозюк 46)

Збірна Румунії: Пантілімон, Рац, Мурешан (Апостол 79), Алекса, Гардош, Букур (ЗІКу 57), Папп, Роман (Іліє 58), Дяк, Сбурля (Ганя 70), Мафтеі

Попереджені: Гусєв 38, Федорів 49, Ракицький 59, Алієв 63, Мілевський 64, Кравець 76 - Дяк 26

У першому матчі 2011 футбольного року в.о. головного тренера збірної України Юрій Калитвинцев визначив у стартовий склад бійців перевірених, але в комплектації дещо несподіваною: правого захисника, як такого, на полі не спостерігалося - Юрій Миколайович став вже не першим наставником, який вирішив перевірити Олега Гусєва в амплуа від «прапорця до прапорця ». Зрозуміло, Олега при рейдах а половину поля суперника підстраховували центрбеки (переважно Чигринський), а коли Гусєв приділяв увагу грі в обороні, вправо зміщувався один з пари форвардів. В іншому - звично: у воротах - Андрій Пятов, в центрі оборони - тандем «гірників» Дмитро Чигринський і Ярослав Ракицький, ліворуч - Віталій Федорів з пермського «Амкара»; пару опорних хавбеків склали Анатолій Тимощук і Тарас Степаненко, на лівому фланзі розташувався Євген Коноплянка, по правому систематично підключався Олег Гусєв, під форвардами окопався Олександр Алієв, а в лінію атаки Калитвинцев спорядив Артема Мілевського і Марко Девіча.

Разван Луческу відповів аналогічними «4-2-2», але з класично здвоєними флангами: у воротах - Костел Пантілімон («Тімошоара»), в центрі оборони - Флорін Гардаш («Стяуа») і Пауль Папп («Васлуй»), праворуч - Василе Матвій («Клуж»), ліворуч - Разван Рац («Шахтар», Україна); пару центральних півзахисників склали Габріель Мурешан («Клуж») і герой матчу Дан Алекса («Тімішоара»), правим хавбеком діяв Міхай Роман (« Рапід »Бухарест), лівим - Чіпріан Дяк (« Шальке », Німеччина); в атаку Луческу визначив Сабріна Сбурлю (« Рапід »Бухарест) і Георге Букура (« Кубань », Росія).

У дебюті матчу команди довго притоптують один до одного, багато втрачали, компенсували старанням, як результат - суцільна боротьба по всій ширині поля. І довжині, і навіть по діагоналі. Хвилині до десятої потихеньку почало оформлятися невелике ігрову перевагу українців, і не стільки через більш частого контролю над м'ячем, скільки через більшу внятності думки. Грубо кажучи - розуміли, як і чому хочуть чергову атаку розвинути, тоді як румунський креатив являв собою якесь броунівський рух. Що до загострень біля воріт Костелу Пантілімона - була справа, але так, по дріб'язку. Те Алієв зі штрафного у стінку засандалив, то Чигринський після подачі стандарту неприцільно м'яч головою зачепить, то Девіч в стрибку до перспективної діагоналі Ракицького не дотягнеться ... А потім Стеліос Тріфонос призначив черговий штрафний метрах в 25-ти від воріт збірної Румунії, Ракицький пробив з лівої , із стінки випав Разван Рац (підсобив одноклубникові), м'яч ковзнув у тріщину, і пірнув у дальній кут воріт Пантілімона. Настрій у «синьо-жовтих» помітно покращився, як покращилась і комбінаційна гра, вінцем якої стала багатоходівка, що подарувала українському вболівальнику другий гол у ворота румунської збірної. Українці буквально розклали оборону суперника по запчастинах - Степаненко встиг зберегти для команди м'яч біля бровки, повернув Гусєву, Олег катнув Мілевському, прискорився, отримав назад, прострілив на Девіча, Марко на замаху уклав захисника Паппа і віддав Мілевському, який поставив корпус Дану Алексе і пробив повз Пантілімона. Здорово, просто чудо. Уміють адже, коли хочуть. Шкода, нечасто.

Як знати, за яким сценарієм пішла б гра далі, не відіграє румуни так швидко. Вже через хвилину після другого голу українців Рац подав від прапорця, високо вистрибнув Гардош витягнув на себе Чигринського і Тимощука, м'яч ковзнув по газону, відскочив від Мілевського до Дану Алекса, який тут же розстріляв дальній верхній кут. Артему б викрутитися та вибити подалі, але м'яч так незручно відскочив в коліно ... На жаль, на жаль.

Потім був дальній удар Тимощука і ... ще один гол румунської «п'ятірки». Цього разу, від прапорця подавав Дяк, Папп відштовхнув Степаненко (очевидний фол, проігнорований арбітром), виграв повітря у Чигринського (Дмитро не встиг бійця перехопити), скинув на Алексу, а той увігнав другий м'яч у сітку воріт Пятова. А хто з Алексой грав? А Мілевський грав. І зупинився після поштовху Степаненко. Так, безумовно, фол був, але, ніби, до свистка грати прийнято ... Українці встигли відповісти ударом Девіча з-за меж штрафної (м'яч ковзнув зверху по перекладині), після чого Стеліос Тріфонос відправив всіх по роздягальнях.

У перерві Юрій Калитвинцев зняв Марко Девіча, відправивши на правий фланг Миколи Морозюка і перейшовши на гру з одним форвардом. Хавбек донецького «Металурга» почав активно, що дозволило українцям змістити крен в атаці на праву брівку, тим самим «розвантаживши» лівий фланг для рейдів Коноплянки. «Синьо-жовті» навіть стандарт перспективний силами Морозюка і Гусєва заробили, далечінь, без особливих подальших дивідендів. А ось хлопці Развана Луческу, намацавши в першому таймі «золоту жилу» - стандарти біля воріт збірної України, засукавши рукави, активно взялися «вантажити апельсини бочками». У сенсі, м'яч у володіння П'ятова. І пішли пожежі у штрафному української збірної, один за іншим. Тільки м'яч злітав у повітря - серце завмирало. Вся ця нервозністю здорово зіпсувала українцям настрій, в центрі поля комбінаційна гра геть розклеїлася, пішли фоли, а після фолів, природно - чергові накиди в штрафну Пятова ... Інша справа, що голкіпера збірної України румуни так толком і не потурбували - не вистачало завершального удару, але робити щось було потрібно. І Юрій Миколайович почав «освіжати». Для початку, подвійний заміною, зняв Коноплянку і Степаненко, посунувши в бій Ярмоленко та Ротаня. По позиціях. Потім Кравець вийшов замість Алієва, пішов на вістрі атаки, а Мілевський опустився глибше.

У проміжку румуни тричі змусили українського вболівальника хапатися за валідол: спочатку Дан Алекса на дальній штанзі трохи не дотягнувся до скидки партнера і змарнував відмінний шанс оформити хет-трик, потім Ганя з кута штрафної клацнув щільно зі стійкою воріт збірної України, і, нарешті , мав місце вихід один на один з Пятовим, мав місце з невеликого офсайду, але лайнсмен затягнув з «сигналом» і змусив чесний народ трохи понервувати.

Разван Луческу, до речі, теж не нудьгував, зробив чотири заміни, проте сказати, що хоч однієї з команд «рокіровки» пішли на користь, було б великим перебільшенням. Спостерігалося на початку тайму перевага збірної Румунії розтануло легким серпанком, українцям б і скористатися, але Тимощук і Ротань в центрі поля вважали за краще діяти гранично обережно, з обостряющими передачами особливо не балували, і тому доводилося до центрального кола для розвитку атаки підсаджуватися Мілевському з Ярмоленко. Підсаджуватися то підсаджувалися, але вперед народу від цього не додавалося, лише Гусєв справно нагнітав справа. Та й то - відзначався більше старанням, ніж наступними обостряющими передачами.

У результаті - довгі одноманітні перекати, багато боротьби і дефіцит небезпечних моментів. Ну, хіба, удар Чигринського головою практично з лінії штрафної згадати? Так, над хрестовиною пройшло, але не поспішаючи так, давши купу часу Пантілімон на реакцію. І все. За двадцять хвилин матчу. Негусто.

Додані кіпріотів три хвилини збірна Україна провела за облогою воріт Пантілімона, а Юрій Миколайович зробив останню заміну - замість П'ятова під серію пенальті вийшов Шовковський.

Жеребкування, перший удар за українцями, Пантілімон чаклує над м'ячем, передає його Ярмоленко, Андрій посміхається і заганяє в правий кут - 1:0. Шовковський бере удар ЗІКу, потім Тимощук сильно заганяє м'яч у лівий кут - 2:0, Шовковський бере ще один удар, від Паппа, Кравець розводить Пантілімона і м'яч по кутах - 3:0, Ганя технічно закидає в праву «шістку» - 3: 1, Гусєв має шанс поставити жирну крапку, але дозволяє Пантілімон продовжити «агонію», Рац ще раз пробиває Шовковського - 3:2, а замість Гусєва переможний удар завдає Руслан Ротань - 4:2. Фініта, фінал, шведи.

Ну що ж ... У таких випадках наставники на післяматчевих прес-конференціях люблять говорити щось на кшталт: «Вболівальники сьогодні побачили два різних тайми. У першому ми добре контролювали м'яч, була хороша підстрахування, трохи недопрацювали на стандартах, пропустили два необов'язкові голи, але, в цілому, першою половиною зустрічі я задоволений. У другому таймі гравці занервували, трохи розладналася комбінаційна гра, не всі вийшли на заміну футболісти виправдали очікування, десь підвела і недостатня фізична готовність, але, в цілому, самовіддачею хлопців я повністю задоволений ». Нічого, ніби, не наплутав?

Так воно десь все і було. З невеликими поправками. По-перше, самовіддача була помічена далеко не у всіх. Дехто (пальцями тикати не буде - неввічливо це) у другому таймі відверто тинявся по полю, та і в першому окремі зірки там та сям недобегалі. І не відпрацьовували, обріза. По-друге, фізична готовність румунських збірників була аналогічна готовності збірок українських (чемпіонат у розпалі лише у «німців» Дяка і Тимощука). По-третє, гра комбінаційна трохи розладналася ще наприкінці першого тайму, а в другому (хвилини до 70-ї) вона взагалі зникла геть. Причин багато - і втома Алієва, і відсутність в розташуванні збірної другий атакуючого центрального півзахисника з одного мальовничого міста на заході Україні, і притирання вийшли на заміну гравців ... За викликом Морозюка у мене були питання ще після оприлюднення списку гравців, та так нікуди не потрапили і після фінального свистка сьогоднішнього поєдинку. Начебто, чув я, що час експериментів благополучно минув ще в 2010 році, так в чому підступ? Це, до речі, і відрядження Гусєва в оборону стосується. У той же час, якщо допустити, що пробувати різні варіанти ніколи не пізно, і 2011 рік - не виняток, всьому є своє розумне пояснення.

Є в центрі півзахисту Олександр Алієв, людина-гармата. У ситуації, коли комбінаційна гра не йде - своєрідна паличка-виручалочка, забивши в минулому році шість м'ячів за збірну, з яких чотири - зі штрафних, один - ударом метрів з 25-ти в далеку дев'ятку. У той же час, Олександр менш, ніж хотілося б уболівальникам (і, можливо, тренерському штабу) національної збірної, видає загострюють передач на партнерів (не рахуючи Мілевського), а також не дуже активно бере участь у відборі м'яча при атаках суперника, частіше - просто «позначає» своє перебування в зоні. Стало бути, наявність Олександра на поле вимагає двох супутніх моментів - пари опорних хавбеків для контролю центральної зони і активних флангів, через які і буде будуватися комбінаційна гра збірної. І все б добре, але арифметика - наука сувора: при здвоєних флангах, двох опорних хавбеків і Алієва на полі залишається всього п'ять «посадочних місць» - на чотирьох захисників і одного форварда. А якщо хочеться з двома? Значить, потрібно десь «розвантажувати». Або грати в трьох захисників, або ... або прибирати одного хавбека. Або опорного (що може призвести ймовірністю прохідного двору в центрі поля), або ... Правильно - флангового. Залишаючи на одній з брівок одного футболіста, допомагаючи йому всім світом в атаці і страхуючи в обороні силами центральних захисників. Гадаю, саме такий варіант сьогодні Юрій Миколайович з товаришами і опрацьовував. У той же час, варто розуміти, що такий варіант чреватий певними проблемами в обороні - більш майстерний збірна, ніж сьогоднішня «експериментальна» Румунія, при підключенні флангового захисника до атаки (а Гусєв - не Роберто Карлос, прилетіти назад не встигне) цілком здатна використовувати догляд одного з центрбеків на підстраховку і «розіграти зайвого». І це, безумовно, слід мати на увазі, що, втім, не виключає можливості мати на озброєнні і подібний варіант.

Переходимо до персоналій. Веселіше всіх у складі українців виглядав, ймовірно, Анатолій Тимощук, але це цілком зрозуміло - людина грає офіційні матчі в повний зріст, кому, як не йому, тон ставити? Сподобався Ракицький, хоча й не без помилок, то ж стосується і Степаненко, в атакуючих побудовах відзначимо Гусєва, Алієв і Девіч навіть у цю пору року могли бути готові багато краще, проте - обставини ... Забагато помилок було у Федоріва, але спишемо на хвилювання, Мілевський і Коноплянка - у своєму стилі, а Євгену, до всього іншого, пора б потроху перебудовуватися - індивідуальні проходи, які відмінно годяться «по молодих», на рівні національних збірних проходять досить рідко. Пятов? А в нього було багато роботи? Двічі Алекса ворота розстріляв, одного разу Ганя повз штангу пробив ... верхову подачу закидали? А до скількох з них Андрій добрався?

З вийшли на заміну гравців відзначимо Шовковського (що не є таким собі одкровенням - виходив під конкретну задачу, в якій є визнаним фахівцем), добротно (але нічого з ряду геть) відпрацював Ротань, спочатку непогано увійшов у гру Морозюк, але потім здав, Кравець намагався , але одного старання поки замало, а Ярмоленко нормально в гру так і не вийшов. Так, «виринав» моментами, щоб потім знову загубитися.
За командній грі, як вже було сказано вище, до першого пропущеного м'яча виходило цілком легкотравно, однак щось аналізувати напередодні завтрашнього матчу безглуздо - Юрій Миколайович обіцяв значно перетрусити склад і випустити на другий матч кіпрського турніру зовсім іншу команду. А поки що можна констатувати - перевірка боєм місцями пройшла зовсім непогано, а місцями ... У черговий раз вказала на помилки. Буде гравцям із собою домашнє завдання. Теж чергове.



Павло Булах, UA-Футбол

Переглядів: 707 | Додав: ViT(Vet@l) | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

"Закарпаття"-"Прикарпаття"
4:2
[Деталніше про цей матч]


Фенікс-Іллічовець-Закарпаття

[Анонс цього матчу]

«  Лютий 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28


Copyright MyCorp © 2024Конструктор сайтів - uCoz